Planuje ciaze jakie badania

W terminie, kiedy staramy się z bliskim przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym oczekiwaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i spełniły go, by jak łatwo powiadomić rodzinę oraz przyjaciół o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich istnienie jest bowiem niezwykle funkcjonalne. Polega na wykryciu hormony HCG (tworzonego w sukcesie spotkania w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo surowe w kadrze a dodatkowo bardzo wrażliwe, dlatego należy je stosować razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak wszelkich nowych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy bowiem jego prace potrafią być zaburzone, a zysk będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na wynik testu ciążowego nie tylko jego właściwe działanie i odczekany okres od czasu ewentualnego zapłodnienia. Znane są i choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do lekarza, bowiem w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do której właśnie faktycznie nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego dokonaniu, wyszedł ujemny. Że toż oznaczać, że zaszło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ zapewne stanowisz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie mocna stwierdzić ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewny ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby posiadać większą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy wspominać o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne także dla większej swobody należy udać się do specjalisty i stworzyć specjalne badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą dotrzeć w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.